Sigortalılık Süresine İlave Edilen Süreler Ve Emeklilik Yaş Hadlerinden İndirilen Süreler

5510 sayılı Kanunda belirtilen bazı meslek gruplarının yıpranma payı olarak da bilinen birtakım ayrıcalıkları bulunmaktadır. Toplumda daha çok fiili hizmet süresi zammı olarak da bilinen uygulama Kanunda çok çeşitli meslek gruplarına farklı gün ve yaş haddi indirimi olarak uygulanmaktadır. Özellikle çalışılan işyerinin iş kolu kodu ve sigortalının meslek kodu burada belirleyici olmakta ve fiili hizmet süresi zammı bu kodlara göre uygulanmaktadır.

Sigortalılık süresine ilave edilen sürelerin ve emeklilik yaş hadlerinden indirilen sürelerin ne olduğunu biliyor musunuz? Fiili hizmet süresinin ne olduğunu, Fiili hizmet süresi hakkına kimlerin sahip olduğunu, emeklilik sürecine ne denli etkide bulunduğunu ve fiili hizmet süresindeki çalışmalarınızın emeklilik yaş haddinden ne kadar indirilebileceğini öğrenmek ve böylece haklarınızı daha iyi kullanabilmek için bibilenvar.com ‘a sorun.

Soru Sor
'Sigortalılık Süresine İlave Edilen Süreler Ve Emeklilik Yaş Hadlerinden İndirilen Süreler' konusu ile ilgili sorunuz için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. Uzmanlarımız sorduğunuz soru ile ilgili sizlere dönüş sağlayacaklardır.

Soru Sor