Ücret Bordrosu

Anasayfa / Ücret Bordrosu

Ücret ve ücretin üzerinden yapılan kesintilerin gösterildiği yasal belge ücret bordrosunu oluşturmaktadır. Bu bakımdan ücretin elde edilmesi kadar belgelenmesi de önem arz etmektedir. Çalışma hayatında yaşanan ihtilaflarda ücret, önemli bir paya sahiptir. Usulüne uygun olarak düzenlenen ücret bordroları anlaşmazlıkların çözümünde önemli bir ispat aracıdır.

Ücret, kural olarak, Türk parası ile iş yerinde veya özel olarak açılan bir banka hesabına ödenir. Ücret yabancı para olarak kararlaştırılmış ise ödeme günündeki döviz kuruna göre Türk parası ile ödenebilir. Ücret en geç ayda bir ödenir.

Ücret bordrosuna dahil edilecek kazançlar ve ücret bordrosu detayları hakkında bilgi almak için bibilene danışabilir ya da iş partnerimiz Türkiye'nin en büyük bordro-outsourcing firması ile karmaşık iş süreçlerini çok fazla işgücü harcamaksızın mükemmel hale getirmek ve ana rekabet konusuna odaklanmak için teklif isteyebilirsiniz.

 


Bibilenvar Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

2016'nın ilk çeyreğinde kurulan Bibilenvar İş Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku ve Vergi Hukuku kapsamında hizmet vermektedir.

  İletişim
  Bibilenvar Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

info@bibilenvar.com

0216 456 47 81

0216 456 47 82